سوزاندن مزارع عامل مرگ تدریجی خاک

سوزاندن مزارع عامل مرگ تدریجی خاک و آلودگی هوا می‌شود

مزارع را پس از برداشت به آتش نکشید

سوزاندن آثار به جا مانده مزارع پس از برداشت محصول، سنت نادرستی است که هنوز در بین برخی کشاورزان مرسوم است؛ سنتی که با پایان فصل برداشت، بسیاری از مزارع کشور را به آتش می‌سپارد و علاوه بر آسیب رساندن به خاک و آلوده کردن هوا، احتمال گسترش آتش به دیگر نقاط از جمله مراتع و جنگل‌ها را افزایش می‌دهد.

سریع و ارزان بودن، آماده‌سازی راحت برای کشت بعدی‌، از بین بردن علف‌های هرز مزارع‌ و آفات گیاهی و از بین بردن باقیمانده که موجب نامنظم سبز شدن در کشت‌های ردیفی می‌شود، از جمله اهداف کشاورزان برای انجام این کار عنوان می‌شود.

 

مرگ تدریجی خاک‌؛ رهاورد آتش زدن مزارع

این کار برای خاک ضررهای فراوانی دارد با توجه به این‌که مزرعه اکوسیستمی طبیعی است و موجودات زنده ذره‌بینی مانند قارچ‌ها و کرم‌ها که موجب تولید مواد مغذی برای خاک کشاورزی می‌شوند در آن وجود دارد، آتش زدن بقایای محصولات، موجب نابودی این میکروارگانیسم‌ها و در نتیجه کاهش مواد مغذی خاک می‌شود.


بالا رفتن گاز و اثر گلخانه‌ای را دیگر مشکل این کار همچنین  افزایش میزان گرمایش و میزان دی‌اکسیدکربن سطح کره‌‌ زمین یکی از مشکلات اساسی بشر است و این آتش‌سوزی‌ها می‌تواند از عوامل اصلی این گرمایش و تغییر وضع آب و هوایی منطقه باشد.

از بین رفتن گونه‌های گیاهی ارزشمند و کهنسال و تنوع زیستی را از دیگر آسیب‌های این کار است و  با روشن شدن آتش در هوای گرم و خشک این زمان از سال، همه چیز از گیاهان و علف‌های هرز گرفته تا گونه‌های نادر گیاهی و درختان حاشیه مزارع خواهد سوخت و گونه‌های حیوانی موجود در مزارع و جویبارهای خشک کنار مزارع نمی‌توانند از این شعله‌ها در امان بمانند.

آلودگی هوا و افزایش گرد وغبار و بیماری‌های تنفسی و تصادفات از دیگر پیامدهای این کار است، خاطرنشان می‌کند: دود ناشی از سوزاندن مزارع حاشیه‌ جاده‌ها موجب مشکلاتی همچون کاهش شدید دید رانندگان شده و موجب تصادفات مرگباری می‌شود، همچنین بالا رفتن بیماری‌های تنفسی در اطراف کشتزارهایی که در آتش می‌سوزند، از دیگر پیامدهای این روش است.

سخت‌تر شدن خاک بر اثر گرما و ایجاد «سله» که مانع جوانه زدن بذرها و استقرار بوته‌ها و گسترش ریشه می‌شود، از دیگر معایب این کار است که در نتیجه آن، خاک در معرض فرسایش آب و هوا قرار می‌گیرد و با از بین رفتن لایه‌های خاک زنده‌، زمین قدرت حاصلخیزی و تولید محصول را از دست می‌دهد.

با کاهش مواد آلی‌، گیاهان زراعی تحمل خود را در برابر آفات‌، بیماری‌ها‌، خشکی‌، گرما و سرما از دست می‌دهد.

سوزاندن کاه و کلش برنج، روش غلطی برای از بین بردن ضایعات است، می‌گوید: مدیریت اجرایی پسماندها با بخشداری‌ها و دهیاران است . با توجه به این نکته که سوزاندن مزارع عامل مرگ تدریجی خاک و آلودگی هوا می‌شود و اثرات مخربی بر راندمان تولید دارد به همین منظور توصیه‌های لازم به تمام مراکز خدمات کشاورزی برای همکاری با دهیاران و به منظور تدوین برنامه محلی برای کاهش کاه و کلش و جلوگیری از سوزاندن آنها ابلاغ شده است.

شرکت لوتوس شیمی فلات ماد آماده ارائه علمی­ترین راه­کارها در زمینه کشاورزی به شما عزیزان می باشد. ما با داشتن متخصصین مجرب و دلسوز، با هدف بهبود کمی و کیفی کشاورزی و بالابردن سطح علمی کشاورزان و دوستداران کشاورزی، در کنار شما عزیزان هستیم.