مواد معدنی

مواد معدنی

مواد معدنی

با توجه به این نکته که انسان از دیرباز با استفاده مستقیم و غیر مستقیم از این کره خاکی احتیاجات خود را برطرف نموده است ارتباطی نا گسستنی با سیاره سبزمان داریم و هرچه پیشرف علم و فناوری فزونی می یابد، بیشتر از پیش از منابع سیاره خود استفاده می نماییم، عمده ماده تشکیل دهنده پوسته این سیاره بصورت عام خاک نامیده می شود که شامل انواع کانی ها عناصر مواد ترکیبی است که آنها را اصطلاحاً مواد معدنی می نامیم چرا که برای بدت اوردن آنها عموماً نیاز به حفر معدن می باشد که پس از فرآوری های ساده و یا پیشرفته قادر به استفاده از مواد معدنی تولید و فرآوری شده در صنعت مورد نظر خواهیم بود.
به شاخه ای از علم شیمی که این مواد را مورد مطالعه قرار می دهد شیمی معدنی اطلاق می گردد. عمده صنعت ما مخصوصاً در بخش ساخت و ساز(ساختمان، سد سازی، راه سازی، ساخت پل ها، چاههای نفت و … ) را مرهون استفاده از این مواد هستیم.
شرکت لوتوس شیمی فلات ماد با استفاده از روشهای به روز بازاریابی و تأمین مواد اولیه مورد نیاز صنعت در بخش معدنی و با تلاش در رونق بخشیدن به صادرات کالاهای تولید کشور عزیزمان سعی دارد تا همگام با پیشروان این صنعت گامی در جهت تحقق بخشیدن به اقتصاد کشورمان بردارد که این امر تحقق نمی یابد مگر با همدلی و همگامی شما عزیزان و همت مسئولین محترم.